EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE!

26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy – Europejski Dzień Języków Obcych. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy i zachęcić do ich nauki: – ponad 200 języków europejskich, – 24 języki urzędowe UE, – około 60 języków regionalnych i języków mniejszości, – wiele innych języków, których używają osoby z innych części świata.Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów otwartości i tolerancji wobec innych kultur, różnorodności językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego dnia. Do konkursu pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” włączyła się cała społeczność szkolna. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat przedstawiający jeden z krajów europejskich uwzględniając m.in. aspekt językowy i ciekawostki. Podsumowaniem tego wydarzenia był apel w którym uczniowie w formie skeczu zachęcili uczniów do nauki języków obcych. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie poznali znaczenie języków obcych w Europie. Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego rozwiązywane były quizy kulturowe, sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu. Szkoła w tym dniu została udekorowana plakatami wykonanymi przez uczniów z informacjami na temat krajów europejskich. Wystawę można podziwiać na szkolnych korytarzach. Przez cały dzień w szkole panowała atmosfera nauki i dobrej zabawy.

Sponsorem nagród dla zwycięzców był Urząd Miasta i Gminy Kozienice. Wydarzenie przygotowali nauczyciele języków obcych.

Skip to content