„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I DOMU”- spotkanie z Policją

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I DOMU”- spotkanie z Policją

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym na początku roku szkolnego odbywają się spotkania z przedstawicielami Policji ,Dyrekcja oraz nauczyciele przeprowadzają pogadanki i realizują zajęcia związane z bezpieczeństwem uczniów.

W ramach edukacji w dniu 06.09.2023. naszą szkołę odwiedzili mł. asp. Pani Ewa Kostrzewa z zespolu do spraw nieletnich i patologii KPP w Kozienicach oraz z dzielnicowy sierż.sztab.Pan Adam Kolasa z KPP w Kozienicach. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły i domu ” W warsztatach uczestniczyła cala społeczność szkolna. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podkreślona została ważność noszenia odblasków, najmłodsi uczniowie zostali przestrzeżeni przed zabawami w pobliżu jezdni. Przypomniane zostały nr alarmowe. Została zwrócona uwaga uczniom na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nich podczas kontaktów z obcymi oraz sposoby unikania ich.

Dziękujemy za spotkanie przedstawicielom Policji oraz za wiele cennych rad i wskazówek dotyczacych bezpieczeństwa. Liczymy, że rok szkolny 2023/2024 będzie dla wszystkich bezpieczny .

Skip to content