VIII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego „Czy znasz swój język ojczysty?”

VIII edycja Gminnego Konkursu Polonistycznego „Czy znasz swój język ojczysty?”

Dzień Języka Ojczystego to międzynarodowe święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto to przypomina o różnorodności językowej, a także o tym, iż język to narzędzie rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzi. Dbajmy więc o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.

,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.
Mikołaj Rej

Gminny Konkurs Polonistyczny, którego pomysłodawcą i gospodarzem jest, jak co roku, PSP Nr 1 w Kozienicach został rozstrzygnięty! Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcanie uczniów z klas IV- VIII do czytania i czerpania wiedzy o języku ojczystym z rożnych źródeł. W tym roku wspólnie z ośmioma szkołami z Gminy Kozienice podążaliśmy nową drogą. Chcieliśmy, aby młodzież mogła się wypowiedzieć w dobrze znanej i lubianej formie, stąd popularyzacja lapbooka jako atrakcyjnej i nowoczesnej formy edukacji. Komisja Konkursowa z zachwytem rozstrzygała o wynikach konkursu. Szczęśliwi zwycięzcy zostali nagrodzeni.

Gratulujemy Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za trud pracy, zaangażowanie i chęć pogłębiania wiedzy o najpiękniejszym języku, bo naszym … polskim!

Skip to content