Wycieczka klas 6a i 7b

Wycieczka klas 6a i 7b

Dnia 27 września klasy 6 a i 7 b pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie odwiedzili m.in. MUZEUM AZJI I PACYFIKU, w ramach programu „ Kulturalna szkoła na Mazowszu”, gdzie wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. „KROPKA PO KROPCE JAK ABORYGENI”.

W ich trakcie uczestnicy nie tylko poznali technikę plastyczną, lecz także przyswoili sobie symbolikę przedstawień, która jest ukryta głęboko, pod powierzchnią farby. Owocem zajęć były kolorowe bumerangi z doczepionymi magnesami, które mogą ozdobić lodówkę lub ścianę i oczywiście głowa pełna wiadomości o Australii.

Następnym punktem programu był SPEKTAKL TEATRALNY w teatrze CAPITOL – pt. „KONGO” – multimedialny musical dla młodzieży. Tytułowe KONGO – to egzotyka, chaos i młodzieńcza fantazja w jednym! Kongo to również szkoła, współczesne relacje międzyludzkie, dom i miejsce młodzieży na Ziemi. Spektakl zachwycił uczniów tematyką i swym przekazem. Fabuła spektaklu dotyka problemów społecznych, z którymi mogą się zetknąć uczniowie w środowisku szkolnym – m.in. wykluczenie, konflikty w grupach rówieśniczych, niezdrowa rywalizacja, powierzchownych i sztucznych relacji międzyludzkich, wpływu portali społecznościowych, kultury celebryckiej i wszechogarniającej presji na bycie perfekcyjnym oraz palących problemów współczesnego świata.

Spektakl zwrócił uwagę na wartość, którą jesteśmy sami dla siebie, udowodnił, że różnorodność to szansa na rozwój i radosną przyszłość, nauczył nas, że razem łatwiej przezwyciężyć lęki. Na zakończenie intensywnego dnia, uczniowie spacerowali po Starym Mieście z przewodnikiem, który oprowadzał i opowiadał nam o stolicy.

Skip to content