Wycieczka klas trzecich

W ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczniowie klasy 3a i 3b 8 czerwca 2022 r. uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy.

Celem wyjazdu bylo uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Pierwszym etapem wycieczki był spacer po Łazienkach Krolewskich. Spacerując alejkami wśród niesamowitych barw i zapachów uczniowie osobiście doświadczali fascynującego życia roślin.

Kolejny punkt programu to spacer po warszawskiej starówce, gdzie uczniowie zobaczyli Stare Miasto, kolumnę Zygmunta III Wazy, Syrenkę, pomnik Nieznanego Żołnierza. Po zwiedzaniu uczniowie zjedli pyszny obiad w pięknej restauracji „Literatka”.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Neonow. „Celem Muzeum Neonów jest dokumentacja oraz ochrona powojennych reklam świetlnych – neonów. Począwszy od roku 2005 muzeum angażuje się w działania związane z badaniem i odnawianiem starych neonów, będących wspomnieniem po szeroko zakrojonych projektach wielkiej neonizacji, prowadzonych w krajach Bloku Wschodniego. Muzeum przyczyniło się do swoistej nowej mody na neony w Polsce, czego najlepszym przykładem jest otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z nielicznych na świecie muzeów poświęconych starym reklamom świetlnym.” Po ciekawostkach przekazanych przez przewodnika uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie ich zadaniem było stworzyć w grupach własne reklamy z neonów. Dzieci chętnie zaangażowały się w pracę.

Czas wycieczki do Warszawy był dla uczniów okazją do poznania naszej stolicy, która zachwyca zarówno przeszłością jak i dniem dzisiejszym. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych emocji i wrażeń, a dzieci wykazały się dużą ciekawością i chęcią poznawania świata.