Wycieczka klas czwartych

W dniu 17 maja 2022 roku klasa 4a i 4b pod opieką wychowawców p. W. Caban, p. I. Staromłyńskiej oraz p. G. Potenta wyjechały na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem zwiedzania był zespół pałacowy Łazienki Królewskie. Uczniowie zobaczyli Starą Pomarańczarnię, pałac Na Wyspie, Biały Domek oraz pomnik Fryderyka Chopina. Podczas spaceru podziwiali wspaniałą faunę i florę ogrodów.
Następnie dzieci zwiedziły Zamek Królewski i Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy. W dawnej siedzibie władców Polski piękne wnętrza, oryginalne obrazy, zobaczyli też Salę Senatorską, w której w 1791 roku uchwalono Konstytucję 3 Maja.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer Traktem Królewskim oraz Krakowskim Przedmieściem. Dzieci miały możliwość podziwiać Rynek Starego Miasta, kościół pw. Św. Marcina, Pałac Prezydencki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Podczas spaceru murami obronnymi uczniowie podziwiali panoramę Warszawy oraz Barbakan.
Przedostatnim punktem programu były odwiedziny w Muzeum Warszawy, uczniowie zapoznali się z historią naszej stolicy i jej mieszkańców.
Ostatnim punktem była wizyta w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie podziwialiśmy jeden z najpiękniejszych i największych ogrodów dachowych w Europie. Jest on popularnym miejscem odpoczynku dla mieszkańców i turystów.
Po intensywnym dniu udaliśmy się na zasłużony obiad. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Wycieczka została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.