Wycieczka do Warszawy klas piątych

We wtorek 26 kwietnia uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawcami panią Ewą Mazur i panią Lucyna Piasek, zwiedzali ciekawe miejsca w Warszawie.

Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie ogrodu zoologicznego.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział w zajęciach edukacyjnych ,,Świat gadów i płazów „. W lekcji brały udział żywe zwierzęta. Pani zoolog omówiła w bardzo ciekawy sposób różnice między gadami, a płazami. W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami oraz eksponatami, co przysporzyło wszystkim bardzo wielu emocji.

Następnie uczniowie pod opieką wychowawców i pilota grupy odbyli krótki spacer po Starym Mieście. Podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Barbakan, mury obronne, pomnik Małego Powstańca.

Ogromną atrakcją dla wszystkich okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego pt. ,,Piłkarskie emocje”. Uczniowie zwiedzili: szatnię reprezentacji Polski , strefę zawodniczą, pomieszczenia odnowy biologicznej, płytę boiska, press Room, trybunę dolną , podziwiali także piękną panoramę Warszawy z punktu widokowego.

Opiekunami uczniów podczas wycieczki była pani Małgorzata Ordyńska i pani Agnieszka Jaskólska.