Światowy Dzień Liczby PI w naszej szkole

Światowy Dzień Liczby PI w naszej szkole

Tegoroczne obchody święta liczby Pi w naszej szkole trwały od początku marca. Organizatorem całego wydarzenia były panie Katarzyna Bąk oraz Ilona Staromłyńska. Już kilka dni przed „urodzinami” LUDOLFINY, czyli datą 14.03, na terenie naszej szkoły można zapoznać się z  różnymi informacjami i ciekawostkami na temat liczby Pi, oraz zobaczyć jak wiele cyfr po przecinku, których ciągle przybywa ma ta liczba.

Hasło tegorocznego Święta Matematyki, to: Ach ta PI-ękna liczba PI. Uczniowie dowolną techniką na formacie A4 lub w 3D  wykonywali prace plastyczne  ukazujące różne piękne oblicza liczby Pi. Wszyscy bardzo zaangażowali się w realizację tego zadania. Pomysłowość, kreatywność oraz zdolności plastyczno–techniczne można podziwiać oglądając galerię Liczby Pi w holu szkolnym.

Skip to content