Światowy Dzień Wolontariusza

Światowy Dzień Wolontariusza

Podsumowanie działalności  Szkolnego Koła Wolontariatu.

Szkolne Koło Wolontariatu PSP Nr 1 :

-jesteśmy najmłodszą szkolną organizacją, działamy od trzech lat!

-nasze koło skupia absolutnie wszystkich chętnych, w tym roku szkolnym głównie uczniów klas ósmych, ale organizowane akcje wspierają już niektórzy siódmoklasiści oraz wszyscy chętni z klas młodszych,

-wspieramy, pomagamy we wszelki możliwy sposób, angażujemy się zarówno w akcje ogólnopolskie, takie jak :  Wielka Orkiestra  Świątecznej  Pomocy, Szlachetna Paczka i inne, ale  przede wszystkim działamy lokalnie, na terenie naszego miasta, wspierając zaprzyjaźnione Hospicjum Kozienickie,

-najbardziej owocna współpraca to właśnie ta, z Kozienickim Hospicjum, dzięki czynnym działaniom  udało się zaangażować w szczerą, bezinteresowną pomoc na rzecz podopiecznych,

-za nami liczne kwesty wolontariackie, uroczyste msze święte w intencji chorych, podopiecznych i wolontariuszy, pomoc przy organizacji I Festynu Hospicyjnego, oraz wielka organizacja II Festynu Hospicyjnego, który odbył się na terenie naszej szkoły, akcje charytatywne związane z roznoszeniem paczek świątecznych i składnie życzeń podopiecznym hospicjum, odwiedziny w ich domach, wielkie chwile wzruszenia, często łzy … i  poznanie tego najcenniejszego, najważniejszego,   idei opieki hospicyjnej,  niesienia dobra, uśmiechu szczerego, słowa otuchy, wsparcia , ale i nadziei …, jak głośni nasze motto :  „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem”.

– za nami sześć ,,Słodkich  Niedzieli” – akcji, które wspieraliśmy, zachęcaliśmy do niesienia pomocy mieszkańców naszego miasta, a także naszych uczniów, rodziców z naszej szkoły, – pozostajemy w stałym kontakcie z Zarządem Kozienickiego Hospicjum, staliśmy się niejako ,,telefonem alarmowym”, jesteśmy zawsze i wszędzie, tam , gdzie trzeba pomóc, wesprzeć działania na rzecz najbardziej potrzebujących,

-działamy dzięki wielkiemu wsparciu  i pomocy naszej Dyrekcji Szkoły, za jej pełnym poparciem i zaangażowaniem w sprawy naszej lokalnej działalności,

-stworzyliśmy wspaniały zespół, który mimo ciężkich czasów pandemii i licznych ograniczeń, potrafił się zjednoczyć we wspólnym celu – pomocy na rzecz innych , pokazał, że zawsze   i wszędzie, trzeba  i warto pomagać, mimo wszystko …,

-niektórzy członkowie Klubu Wolontariatu – ósmoklasiści, którzy już odeszli z naszej szkoły,  wyrazili dalszą chęć współpracy z Hospicjum Kozienickim, zdecydowali się ,,działać dalej” na rzecz podopiecznych, otrzymali  imienne  legitymacje ,,Młodego Wolontariusza”, dzięki którym nasza szkolna współpraca będzie wciąż trwać… To chyba najlepszy ,,dowód, świadectwo” świadomego wyboru tych młodych ludzi, a zarazem potwierdzenie, że nasze założenia, cele  programowe ,,Szkolnego Koła Wolontariatu” zostały w pełni zrealizowane.

Opiekunowie Koła :                                                                                                Dyrekcja szkoły:

Urszula Grabiec                                                                                                Pani  Maria Sampolińska

Elżbieta Komorowska                                                                                    Pani  Małgorzata Ordyńska

Ilona Staromłyńska

Paulina Zawadzka

Bogusława Woźniak

Szkolne Koło Wolontariatu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1
Skip to content