Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu, w 1918 roku – po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość.

Przez te lata Polacy nie pogodzili się z utratą własnej państwowości i przeciwstawiali się zaborcom na różne sposoby: organizowali zbrojne powstania, walczyli na wielu frontach I wojny światowej, uczyli dzieci języka polskiego i polskiej historii, przekazywali kolejnym pokoleniom polskie tradycje, bo przecież: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”!

Podczas uroczystej szkolnej akademii uczniowie z klasy VIII a, VIII b, VIII c, VII a, VII c, VII d, VI b, V a, V b pod kierunkiem nauczycieli historii, muzyki i plastyki – oddali cześć tym, którzy poświęcili życie za naszą wolność i niepodległość.