Dzień  Patrona KDK  – Bogusława Klimczuka

Dzień  Patrona KDK  – Bogusława Klimczuka

18 października obchodzony był  Dzień  Patrona KDK  – Bogusława Klimczuka. W tym dniu uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Kozienice wzięły  udział w konkursie organizowanym przez KDK. Naszą szkołę reprezentował 3-osobowy zespół z klas piątych.
Spotkanie pracowników KDK z reprezentantami szkół rozpoczęło się od spaceru po Kozienicach śladami pochodzącego z naszego miasta muzyka i kompozytora Bogusława Klimczuka. Na trasie tej znalazły się: jego dom rodzinny przy ul. Kochanowskiego, kaplica Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie Bogusław Klimczuk wziął ślub w 1945 roku, a także stary budynek domu kultury, w którym często bywał kompozytor m.in. jako juror i restauracja „Giewont”, do której zapraszał na recitale znanych artystów z Warszawy.
Druga część Dnia Patrona miała miejsce w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Najpierw w sali wystawowej uczniowie obejrzeli film o Bogusławie Klimczuku i koncert jego piosenek, po czym odbył się test z wiedzy o kompozytorze, konkurs na najciekawszy tekst z wykorzystaniem tytułów 49 piosenek Bogusława Klimczuka oraz konkurs plastyczny. W tym ostatnim, zadaniem uczestników było narysowanie pastelami ilustracji do wylosowanego tytułu piosenki Bogusława Klimczuka.
Po podsumowaniu punktów z wszystkich trzech zadań, przyznano nam drugie miejsce . Wszyscy uczestnicy Dnia Patrona 2019 otrzymali dyplomy i upominki za udział oraz dodatkowo dyplomy i nagrody dla trzech najlepszych szkół.
Ostatnia część odchodów Dnia Patrona, to ognisko nad Jeziorem Kozienickim.

  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
  • Dzień Patrona KDK 2019
Skip to content