Dzień Ziemi 2017

Dzień Ziemi 2017

W dniu 27 kwietnia 2017 r. o godzinie 10:00, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Zorganizowały ją klasy VIa, Va i Vb pod nazdorem pani Doroty Szczepkowskiej-Śmietanki i pani Grażyny Wach.

Na początku akademii pani dyrektor Maria Sampolińska zabrała głos i wraz z panią Grażyną Wach rozpoczęły rozdanie dyplomów i nagród z konkursu zbiórki makulatury pt. „Makulatura to nie śmieć, bo za nią możesz drzewko mieć”. Następnie prowadzący akademię uczniowie – Natan  Wojnowski i Wojciech Sokołowski rozpoczęli edukację ekologiczną. Edukacja ta opierała się na scence przedstawiającej program telewizyjny pt. „Sprawa dla Ekologa”. W studiu rozmowy dotyczyły odpadów, ochrony środowiska i recyklingu. Następnie reporter ze studia przeprowadził sondę uliczną, z której wynikło, że wiele ludzi martwi się o śmieci. Potem odbył się pokaz eko-mody, czyli modnych stylizacji wykonanych z odpadów. Następnie dwie dziewczynki z klasy V zaśpiewały piosenkę pt. „Moja Planeta”. Gdy piosenka w wykonaniu dziewczynek skończyła się samorząd uczniowski jako przedstawiciel naszej szkoły odczytał eko-regulamin naszej szkoły. Na zakończenie akademii była piosenka pt. „Pięknie Żyć”, którą zaśpiewały dwie dziewczynki z klasy VI.

Ta akademia była bardzo pouczająca oraz ciekawa. Dzięki niej uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o chociażby recyklingu, czy odpadach.

  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
  • Dzień Ziemi 2017
Skip to content