Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

We wtorek w naszej placówce odbyły się Mikołajki zoragnizowane przez Samorząd Uczniowski. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja, renifera, śnieżynek i elfów odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Wszysycy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  SU z tej okazji zorganizował również akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Polegała ona na tym, że ten kto założy w tym dniu czerwoną czapkę Świętego Mikołaja jest zwolniony z odpowiedzi ustnej. Akcja cieszyła się dużą popularnością.

Mikołaju, Mikołaju…

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci z młodszych klas doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania integracyjnego w klasach 1-3, towarzyszył miły nastrój. Mikołaj w prezencie ofiarował dzieciom czytanie świątecznych bajek oraz zrobiony przez elfy papierowy, ekologiczny łańcuch, który ozdobi ich klasowe choinki. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli.

– To był fajny, ciekawy dzień… – Długo będę go pamiętać… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających 6 grudnia. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy i śniegu oraz czasu spędzonego w gronie najblizszych, z rodziną wokół wigilijnego stołu. A więc wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!

Drużyna Mikołaja:

 • Jagoda Luśtyk
 • Oliwia Rokita
 • Damian Kociszewski
 • Ola Kunecka
 • Natalia Kalbarczyk
 • Wiktoria Sempka
 • Wikktoria Gębczyk
 • Julia Dziosa
 • Wiktroria Ogonek
 • Michalina Jenżak
 • Dawid Belka

Samorząd Uczniowski

Maja Adamska-Rządkiewicz

 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
 • Mikołajki 2016
Skip to content