Projekt pt. „Mój zachwyt…Mój podziw…Mój świat…, czyli wiersze babci Zosi”

Projekt pt. „Mój zachwyt…Mój podziw…Mój świat…, czyli wiersze babci Zosi”
W ubiegłym roku grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Projektów Młodzieżowych, który odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Uczniowie prezentowali swój projekt pt. „Mój zachwyt…Mój podziw…Mój świat…, czyli wiersze babci Zosi” zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Kulthurra!

Uczniowie przez cały rok szkolny uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach artystycznych, na których starali się znaleźć nowe formy wyrazu dla poezji ludowej, której autorką jest pani Zofia Kucharska. Finałem projektu była wystawa w muzeum w Kozienicach, która trwała od 4 do 10 maja 2015 roku. Następnie uczniowie i ich projekt zakwalifikował się na OPPM, gdzie prezentowane są najlepsze projekty uczniowskie z całej Polski.

Impreza odbywała się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.
Na początku odbyło się uroczyste powitanie w Sali Balowej, gdzie Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej pani Joanna Berdzik podziękowała i pogratulowała dyrektorom, opiekunom i wszystkim uczniom za udział w projektach. Następnie w Arkadach Kubickiego można było oglądać różne projekty uczniów z całej Polski.
Stoisko naszych uczniów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Prezentowaliśmy na nim animację poklatkową do wiersza Zofii Kucharskiej oraz relację z wystawy i wybrane prace- efekty działalności twórczej uczniów. Gościem honorowym była pani Zofia Kucharska, która budziła  ogromne zainteresowanie wszystkich zwiedzających. Opowiadała o współpracy z dziećmi oraz recytowała wiersze opisujące piękno naszego regionu.
Uczestnikami projektu byli uczniowie:
Zuzanna Zawadzka
Maja Marszałek
Igor Wasiński
Julia Ozimek
Mateusz Przepiórzyński
Daria Ciesielska
Natalia Brodowska
Barbara Kania
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
  • "Mój zachwyt...Mój podziw...Mój świat..., czyli wiersze babci Zosi"
Skip to content