Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Dnia 17 marca 2016 r. o godz. 9.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR (uczniowie klas VI-VI). Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 62 uczniów w następujących kategoriach:
– Maluch: 12 uczniów,
– Beniamin: 50 uczniów.
Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie układankę. Konkurs został przeprowadzony pod kierunkiem p. E. Kowalczyk, p. E. Reczek oraz p. I. Waligóra.
Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w miesiącu maju bieżącego roku.

  • KANGUR 2016
  • KANGUR 2016
  • KANGUR 2016
  • KANGUR 2016
Skip to content