Akcja „Pomóż Zwierzętom”

Akcja „Pomóż Zwierzętom”

 „Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Pomagajmy im”

W dniach od 12 do 26 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w akcji pod hasłem ”Pomóż Zwierzętom”. Pomysłodawczyniami zbiórki pożywienia dla bezdomnych psów i kotów z kozienickiego przytuliska dla zwierząt, mieszczącego się przy Kozienickiej Gospodarce Komunalnej, były uczennice klasy 6 d, Daria Walos, Katarzyna Bolek i Julia Kolak które również koordynowały całą akcję. Uczniowie zbierali koce, zabawki, karmę, smycze, miski itp. dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej, czego wynikiem jest bardzo duża ilość zebranych darów (ok. 60 puszek z mokrą karmą, ok. 80 kg suchej karmy, 4 smycze, 2 miski, 2 szampony, 39 saszetek z mokra karmą, 33 zabawki, 19 kocy i 8 przysmaków dla psów).
Na podsumowanie akcji uczennice z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły krótkie wywiady z uczniami naszej szkoły. O co pytały darczyńców?
1. Czy lubisz pomagać zwierzętom?
2. Dlaczego postanowiłeś/-łaś wziąć udział w zbiórce?
3. Czy twoim zdaniem warto pomagać zwierzętom?
4. Czy pomagasz bezdomnym zwierzętom? W jaki sposób?

Odpowiedzi uczniów były następujące: Odpowiedzi uczniów były następujące:

„Pomagamy zwierzętom, bo są jak rodzina, sama mam dwa koty i psa. Lubimy zwierzęta, kochamy je. Tym bezdomnym jest bardzo ciężko, musimy o nich pamiętać, szczególnie teraz zimą, gdy jest zimno i nie mają się gdzie schronić i ogrzać i co zjeść” – mówili uczniowie klasy V a Ola, Ada i Adam.

„Aby zwierzęta nie były głodne i nie umarły, dokarmiamy je i pomagamy im gdy tylko widzimy jakieś bezbronne, głodne zwierzę na ulicy” – to szczere wyznania dzieci z klasy I a, I f i II e, Łucji, Franka i Mai.

A uczniowie z klas III b, IV a i VI e odpowiadali – „Kochamy wszystkie zwierzęta, mam dwa psy i kota. Marzę o tym, aby pracować w schronisku i pomagać zwierzętom każdego dnia. Uważam, że w schroniskach i w hodowlach są bardzo złe warunki i zwierzętom dzieje się krzywda i jest im bardzo ciężko, dlatego tak ważna jest każda, nawet najmniejsza pomoc. Dałam karmę na tą akcję ponieważ sama mam kota i nie chciałabym, żeby był głodny, stracił dom albo żeby stała mu się jakaś krzywda” – Julia, Oliwia, Kasia, Nikola, Natalia, Karolina, Zuzia, Damian, Mikołaj i Weronika.

Akcja, której celem było kształtowanie aktywnej pomocy i wrażliwości na potrzeby zwierząt była bardzo ważną formą potwierdzenia więzi człowieka ze zwierzęciem, gdyż jak wiemy są one najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Mamy nadzieję, że akcja POMÓŻ ZWIERZĘTOM pomogła również zwrócić uwagę na problem bezdomności zwierząt w gminie Kozienice. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów jest świadomych tego problemu i przekazało dary na rzecz zwierząt, co świadczy o ich dużej wrażliwości na krzywdę zwierzaków. Mamy nadzieję, że takie akcje będą mobilizować kolejnych do pomocy. Wszystkim, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się czynnie w zbiórkę BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!!!! Dary zostały  przekazane Przychodni Weterynaryjnej „4 łapy” mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza 6 w Kozienicach.

Opiekunki SU:
Maja Adamska-Rządkiewicz
Magdalena Kalbarczyk

  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
  • Akcja „POMÓŻ ZWIERZĘTOM”
Skip to content