BohaterON

BohaterON

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie BohaterON w Twojej Szkole. Celem akcji było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

Dzieci z klas I – III uczestniczyły w pogadance na temat Powstańców Warszawskich i ich bohaterskich czynach. Projekcja filmów edukacyjnych: „Bohaterem być kiedyś i dziś” oraz „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie na podstawie poznanych wiadomości wykonali w grupach prace plastyczne techniką dowolną. Zorganizowano również ich wystawę.

W klasach IV – VI został zrealizowany scenariusz „Iskra nadziei”. Uczniowie wysłuchali słuchowiska, następnie w grupach wykonali ćwiczenia dotyczące zrozumienia jego treści. Grupy odpowiadały na pytania zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami i wiedzą. Omówione zostały także skojarzenia do podanych wcześniej haseł. W podsumowaniu przeprowadzono pogadankę na temat codziennego funkcjonowania mieszkańców Warszawy w czasie powstania.

W klasa najstarszych VII – VIII zrealizowano temat „Powstanie Warszawskie – Co za historia”. Młodzież obejrzała film „Powstanie Warszawskie” z kanału You Tube. Uczniowie na podstawie materiału filmowego stworzyli w grupach ikonografiki obrazujące zagadnienia dotyczące Powstania Warszawskiego. W podsumowaniu została przeprowadzona rozmowa na temat roli Powstania Warszawskiego i losów powstańców.

W projekt zaangażowani byli nauczyciele i wychowawcy. Uczniowie wykonali karty z podziękowaniami dla Powstańców. Pamięć Bohaterów została utrwalona pamiątkowym wpisem jako nasz lokalny dowód dumy, uznania i pamięci dla naszej historii.

Skip to content