Apel propagujący zdrowy styl życia

Program edukacyjny #ŻyjDobrzeJak chronić się przed chorobami w sezonie jesienno-zimowym. Zasady higieny i propagowanie zdrowego stylu życia.W ramach włączenia się w działania podejmowane przez Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach, uczniowie klasy 4b i 8b dnia 30.11 przygotowali apel, poświęcony propagowaniu zdrowego stylu życia wśród uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej. Apel miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz przekazywanie wiedzy warunkującej podejmowanie wyborów sprzyjających zdrowiu.Ideą apelu jest uświadomienie i przypomnienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia. W treściach programowych uwzględniona została fundamentalna wiedza w zakresie higieny, zdrowego żywienia, znaczenia aktywności fizycznej i profilaktyki oraz poruszone zostały wybrane aspekty zdrowia psychicznego.

#PSSEwKozienicach