Akcja edukacyjna ,,Uczymy pomagać”

W piątek 27.10. 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej ,,Uczymy pomagać”, organizowanej przez Kozienicki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.
Uczniowie klas 2 a i 1 b, pod opieką pani Moniki Skrzyńskiej i Lidii Szymańskiej, przygotowali pokazy ,,Ratowniczek PCK” dla klas 1-3. Zaprezentowali scenki, w których udzielali pierwszej pomocy przy krwotoku, omdleniu czy złamaniu nogi. Zapoznali uczniów z zasadami zachowania w razie wypadku gdy osoba poszkodowana jest nieprzytomna. Przypomnieli numery alarmowe, prawidłowy sposób wezwania pomocy i ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Uczestnicy apelu ćwiczyli udzielanie pierwszej pomoc, w tym wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na zakończenie uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor upominki i pamiątkową statuetkę Ratowniczek PCK.