Szkolna,dwudniowa wycieczka do Lublina i Kazimierza Dolnego nad Wisłą klas: V a, V b i VII c

Szkolna,dwudniowa wycieczka do Lublina i Kazimierza Dolnego nad Wisłą klas: V a, V b i VII c

17 października,we wtorek wyruszyliśmy na naszą wycieczkę i zwiedzaliśmy Lublin… Stolicę województwa lubelskiego, która zachęca turystów swoją historią poprzez muzea, zabytki, tradycyjne smaki oraz legendy ukryte w uliczkach, zaułkach i murach kamienic… Zobaczyliśmy, wysłuchaliśmyposmakowaliśmy, a przede wszystkim zdobyliśmy nowe informacje,cenną wiedzę, wrażenia i wspomnienia z tego pięknego miasta wielu kultur. Po miłej integracji i noclegu, wypoczęci, spragnieni nowych doświadczeń, następnego dnia, w środę udaliśmy się do Kazimierza – zielonej oazy artystów.

,,Kazimierz Dolny nad Wisłą. Jak perła między wzgórzami. Swoistym pięknem nam zabłysnął. Ryneczkiem z kamienicami. Na środku rynku jest studnia. Na kamienicach attyki. Wszystkie budynki w słońcu południa. Lśnią jak nowiutkie buciki.(…).Powyżej kościół jest wzniosły(…)A jeszcze wyżej pejzaż podniosły.Krajobraz wzgórz zielonych.”

Tak oto Kazimierz opisywał w jednej ze swoich piosenek Marek Grechuta. I wszystko to, prawda…Sami się przekonaliśmy! Dowody w naszej fotorelacji, zachęcamy do obejrzenia!

P.S. Tę piękną, niezapomnianą wycieczkę zorganizowały panie: Grażyna Wach, Dorota Szczepkowska- Śmietanka i Paulina Zawadzka, które również bacznie nas pilnowały przed legendarną, grasującą po uliczkach Kazimierza – Czarną Damą.

Skip to content