Święto Szkoły

Święto Szkoły

Dzień 7 czerwca 2023 r. miał niecodzienny charakter. W tym dniu po raz kolejny obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godz. 12.00. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, dyrektor szkoły Maria Sampolińska powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Gminy Kozienice – Piotr Kozłowski, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie, nauczyciele-emeryci. Pani dyrektor podkreśliła, że PSP nr 1 stanowi społeczność stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce oraz miejscem, w którym można rozwijać talenty.
Myślą przewodnią tegorocznego Święta Szkoły był cytat K.R Jaśkiewicza
,,Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka”.
Następnie uczniowie z klas: VIII d, VIII c i VIII b zaprezentowali program artystyczny dedykowany aktualnym i emerytowanym nauczycielom oraz pracownikom, uczniom, absolwentom, rodzicom i wszystkim przyjaciołom szkoły.
Przybliżono postać patronki szkoły – utalentowanej Urszuli Kochanowskiej, w którą wcieliła się Ola Lewikowska z klasy V a oraz jej ojca Jana cierpiącego po stracie córki. W tej roli zaprezentował się Mikołaj Mańka, uczeń klasy VI a. W dalszej części uroczystości uczniowie naszej szkoły w XIV ksiegach wierszem, wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Była Inwokacja, był Epilog… Słowu poetyckiemu towarzyszyły piosenki oraz gra na instrumentach.
Program został przygotowany przez panią Barbarę Mikos. O oprawę muzyczną zadbała pani Ewa Izdebska, o dekorację pani Renata Gołda i pani Maria Pawelec, zaś o obsługę techniczną pan Grzegorz Potent .
Ten radosny dzień zapisze się na kartach historii naszej szkoły.

Skip to content