Dzień Ziemi 2023

Dzień Ziemi 2023

„Moja planeta Ziemia z roku na rok się zmienia. Zmienia się tu, zmienia się tam. Ja na niej mieszkam, więc o nią dbam”- te piękne słowa piosenki ekologicznej rozbrzmiewały w dniu dzisiejszym w naszej szkole.

Z okazji Święta Ziemi wszyscy uświadomili sobie jak ważne jest dla nas środowisko przyrodnicze w którym żyjemy. O konieczności ochrony Ziemi świadczy fakt, iż posiada ona swoje święto, które obchodzone jest od ponad 50 lat. Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi jest wydarzeniem obchodzonym corocznie na całym świecie, a w tym roku przebiega ono pod hasłem „Zainwestuj w Naszą Planetę”. Jest to więc okazja aby zastanowić się co my możemy zrobić dla naszej planety.

Uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 8a, 3b i 3c przypomniała wszystkim, że nasze postępowanie na codzień to właśnie inwestycja w ochronę Ziemi. Od 29 lat mieszkańcy naszego kraju biorą udział międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”.

Z okazji Święta Ziemi uczniowie naszej szkoły sprzątali śmieci na Osiedlu Piaski i w lesie przy ul. Wójcików. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni ogromną ilością śmieci znajdujących się w naszym pięknym lesie.

Koordynatorkami działań były panie Izabela Antoniak- Bojdzinska, Lidia Szymańska i Grażyna Wach.

Skip to content