Wycieczka klas siódmych

Wycieczka klas siódmych

W dniach 2 i 3 czerwca uczniowie klas siódmych kolejny raz uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo – turystycznej. Tym razem skorzystali z dofinansowania w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Wspólnie z panią Wiolettą Caban, Renatą Gołda i Grażyną Wach podziwiali zabytki Krakowa i piękno przyrody w Ojcowskim Parku Narodowym.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum Tadeusza Kościuszki i spacer na kopiec nazwany imieniem tego bohatera. Następnie wszyscy udali się na rynek starego miasta gdzie podziwiali między innymi Sukiennice i Kościół Mariacki. Spacer Traktem Królewskim zakończył się na Wzgórzu Wawelskim zwiedzaniem komnat na zamku królewskim. Uczniowie zobaczyli też Sanktuarium w Łagiewnikach, którego historia związana jest z Janem Pawłem II.
Drugiego dnia wycieczki uczniowie obserwowali osobliwości przyrodnicze Ojcowskiego Parku Narodowego. Podziwiali powierzchniowe formy krasowe i podziemną Grotę Łokietka. Zobaczyli również okazały zamek w Pieskowej Skale i ogromną Maczugę Herkulesa.

Skip to content