Dzień Ziemi – największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia.

Święto to zostało ustanowione w 1970 roku a w Polsce obchodzimy je od roku1990. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej i w skupieniu obejrzeli przedstawienie „Ratujmy Matkę Ziemię” przygotowane przez koleżanki i kolegów z kl. VII a. Inscenizacja przedstawiała jak bardzo zanieczyszczone i zniszczone są poszczególne elementy środowiska przyrodniczego. Występy uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej wykonane przez uczniów kl. II b i c.  Na zakończenie wszyscy przypomnieli sobie zasady właściwego postepowania, które będzie zapobiegać dalszej degradacji Ziemi. Uroczysta akademia została przygotowana przez wychowawczynie klas- panią Izabelę Antoniak -Bojdzinską, Lidię Szymańską i Grażynę Wach.