Eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW‼️!

11 kwietnia 2022 r. w PSP Nr 3 w Kozienicach, odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Do turnieju przystąpiło 50 uczniów.

Uczniowie mierzyli swoje siły w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa – uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych,
II grupa – uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

Marcel Spyra kl. 5c

Leon Olszynka kl. 7a

Śmietanka Franciszek kl. 7b

Śmietanka Jan kl. 7b

Maja Szarawarska kl. 8c

Na początku uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym. Pięć osób, które zdobyły najlepszy wynik w swojej grupie wiekowej, udzielała odpowiedzi ustnej na zadawane pytania przez komisję.

Turniej zakończył się sporym sukcesem naszych uczniów. Pierwsze miejsce zajął Leon Olszynka, na piątym uplasował się Marcel Spyra. Obaj uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2022 r. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach.

Gratulujemy! 

Skip to content