Wycieczka do Zamościa

Wycieczka do Zamościa

23 września 2021 roku odbyła się szkolna wycieczka do Zamościa, w której uczestniczyli uczniowie klasy 7b i 7d pod opieką wychowawców: pana Grzegorza Potenta i pani Barbary Mikos. Dodatkowym opiekunem była pani Justyna Jochemczyk.

W drodze na Rynek Wielki mieliśmy okazję przejść przez Bramę Szczebrzeską jedną z trzech bram wjazdowych do Zamościa. Odwiedzilismy pałac Zamoyskich. Zwiedziliśmy Katedrę Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła-perłę architektury renesansowej, Rynek z ratuszem i jego zabytki oraz muzeum.

Mieliśmy też chwilę na odpoczynek, bo większość była już trochę zmęczona. Zainteresowani mogli kupić pamiątki i zrobić sobie zdjęcie na schodach ratusza. W dobrych nastrojach udaliśmy się do Zwierzyńca.

Po drodze w Szczebrzeszynie, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z chrząszczem. Miasto to znane jest m.in. z wiersza Jana Brzechwy ze słowami „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie”, dlatego umieszczono tu drewniany pomnik świerszcza grającego na skrzypcach przy malowniczym źródełku.

W Zwierzyńcu zjedliśmy pyszny obiad. Następnie zwiedzaliśmy wystawy w Ośrodku Edukacyjnym
Roztoczańskiego Parku Narodowego. Spacer ścieżką edukacyjną, przeplatany szumami na rzece Szum i poszukiwaniem konika polskiego, okazał się wspaniałym przeżyciem, bowiem, choć z daleka, udało nam się go zobaczyć. W Zwierzyńcu zachwycaliśmy się też Kościołem pw św. Jana Nepomucena,potocznie zwanym “na wyspie” lub “na wodzie.Wycieczka – pełna różnorodnych, ciekawych i pouczających atrakcji – bardzo się wszystkim podobała. W dużym stopniu była to także zasługa Pani Gabrysi, naszego pilota. W interesujący sposób przedstawiała wszystkie zwiedzane miejsca.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Zamość, bo to naprawdę piękne miasto.

Jesteśmy przekonani, że wiadomości, które zdobyliśmy na trwale zapiszą się w naszej pamięci.

Polecamy wszystkim Zamość! Warto tam pojechać!

Skip to content