KONKURSY PRZEDMIOTOWE W NASZEJ SZKOLE

KONKURSY PRZEDMIOTOWE W NASZEJ SZKOLE

W roku szkolnym 2020/2021 Mazowiecki Kurator Oświaty zgodnie z Zarządzeniem nr 44z dnia 26 sierpnia 2020 r. zorganizował na terenie województwa mazowieckiego konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych między innymi z następujących przedmiotów: język polski, historia, biologia, chemia, geografia, matematyka, język angielski. Konkursy są organizowane z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

W konkursach tych bardzo chętnie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Pomimo utrudnień związanych z nauką zdalną nauczyciele przygotowywali uczniów do uczestniczenia w konkursach, a uczniowie chętnie uczyli się i rozszerzali swoją wiedzę. Wśród nich Maja Tokarczyk i Natalia Przedniczek uczennice klasy ósmej zakwalifikowały się do etapu rejonowego w konkursie polonistycznym i języka angielskiego. Brawo dziewczynki. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali chęć udziału w konkursach i zmierzeniu się z trudnymi zadaniami. Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i dodatkową pracę w tym obszarze edukacji.

Danuta Jakóbiak

Skip to content