„Polscy święci i błogosławieni” – diecezjalny konkurs plastyczny

W nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniom na katechezie, zostały przypomniane postacie polskich świętych i błogosławionych. Najmłodsi wykonali różnymi technikami prace plastyczne, które zostały zgłoszone na diecezjalny konkurs p.n. „Polscy święci i błogosławieni”. Na etapie szkolnym uczniowie przygotowali cztery tysiące prac w ponad stu szkołach. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowano trzysta prac, z których wyróżniono i nagrodzono trzydzieści. 8 maja 2019 roku dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. prof. Stanisław Łabendowicz wręczył dyplomy i nagrody twórcom prac. Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły Aleksandra Lewikowska z klasy I a, która pracowała pod kierunkiem pani Elżbiety Komorowskiej.

• „Polscy święci i błogosławieni”