Andrzejki w naszej szkole

Andrzejki w naszej szkole

Dyskoteka andrzejkowa

 30 listopada swoje imieniny obchodzi Andrzej. Zgodnie ze starą tradycją w  noc z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy andrzejkowe. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są okazją do wspaniałej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. W naszej szkole, jak co roku, odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski. Sala gimnastyczna od godziny 15.30 była wypełniona uśmiechniętymi buziami naszych uczniów, którzy tańczyli w rytm muzyki młodzieżowej, a zabawiali ich Asia i Paweł – nasi szkolni DJ-je. To oni zadbali, aby na imprezie nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Na każdego uczestnika zabawy czekał w sali słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Dyskoteka skończyła się po godz. 18.00. Cała impreza odbywała się pod okiem pani dyrektor, nauczycieli oraz rodziców.

 

Dzień wróżb

Dzieci często zastanawiają się, co je w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły dzień tajemniczych wróżb i czarów. Dzień, w którym można poznać swoją przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Zatem każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby poznać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był ciekawy i bogaty, a wszyscy pragnęli wywróżyć sobie coś wyjątkowego! Każdy mógł skorzystać z przepowiedni przygotowanych przez szkolne wróżki: Igę, Nikolę, Karolinę, Julię. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech, czy może jakaś inna niespodzianka! Wróżby pobudziły wyobraźnię dziecięcą, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji!

 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
 • Andrzejki 2018
Skip to content