Apel pt. „Co to znaczy być patriotą? – znaczenie symboli narodowych”

Apel pt. „Co to znaczy być patriotą? – znaczenie symboli narodowych”

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

Dnia 20 marca 2018r. w naszej szkole odbył się apel pt. „Co to znaczy być patriotą? – znaczenie symboli narodowych”, przygotowany przez klasę 5d pod opieką wychowawcy Mai Adamskiej-Rządkiewicz. Uczniowie zaprezentowali i przybliżyli znaczenie symboli narodowych, które wyróżniają nasz kraj: FLAGĘ, GODŁO I HYMN oraz zapozanli uczniów naszej szkoły ze znaczeniem słowa 'patriota’. Wyjaśnili, iż najwłaściwszą podstawą wobec ojczyzny jest właśnie patriotyzm jako postawa szacunku, umiłowania, oddania własnej ojczyźnie jak również pielęgnowanie narodowych tradycji, kultury czy języka. Zachęcili wszystkich do prezentowania postawy patriotycznej każdego dnia poprzez pracę, przykładanie się do nauki, piękne wysławianie się w języku polskim, poznawanie polskiej literatury oraz pielęgnowanie pięknych polskich tradycji.

SU
Maja  Adamska-Rządkiewicz
Magdalena Kalbarczyk

 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"
 • "Co to znaczy być patriotą? - znaczenie symboli narodowych"

 

Skip to content