Wycieczka mikołajkowa klas 4

Wycieczka mikołajkowa klas 4

Uczniowie klas czwartych dnia 14 grudnia 2016 roku wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem wycieczki był seans w kinie Helios. Dzieci obejrzały bajkę pod tytułem ” Wilk w owczej skórze”.
„Wilk w owczej skórze” to opowieść o młody wilku o imieniu Szary. Szary to syn charyzmatycznego wodza stada, który wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywraca się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudził się… w owczej skórze! Chcąc wrócić do dawnego życia, musiał nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadeszło niebezpieczeństwo, pokazał prawdziwą naturę i stanął w obronie wełnianych przyjaciół.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Fabryce Bombek Choinkowych w Radomiu. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. Następnie wędrują do suszarni, a stamtąd do lakierni gdzie są ręcznie ozdabiane. Podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki choinkowe z własnym imieniem oraz bombki, które później w szkole będą mogli własnoręcznie przyozdobić.
Na zakończenie uczniowie wybrali się do MK Bowling w Radomiu, aby pograć w kręgle. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem. Było super!!!

  • Wycieczka mikołajkowa
  • SONY DSC
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
  • Wycieczka mikołajkowa
Skip to content