Dzień Ziemi w klasach IV – VI

Dzień Ziemi w klasach IV – VI

Dnia 21  kwietnia  w naszej szkole uczniowie klas IVb i VIa przedstawili akademię z okazji Dnia Ziemi. Przygotowanie uroczystości koordynowały nauczycielki przyrody – p. Grażyna Wach i p. Dorota Szczepkowska–Śmietanka. Oprawę muzyczną i dekorację przygotowały panie Elżbieta Skórnicka i Marlena Pawelec.

Ogólnopolskie hasło  roku 2016 „Palący temat-niska emisja ” dotyczy ochrony powietrza. Uczniowie w „Eko – posiedzeniu” wcielając się w postacie różnych gazów przedstawiali zanieczyszczenia atmosfery i ich groźne dla nas skutki. Przedstawienie uświetniły piosenki i recytacje o tematyce ekologicznej. Ważnym elementem przedstawienia było podanie konkretnych propozycji  w jaki sposób powinniśmy postępować, aby przyczynić się  zmniejszenia  emisji tych gazów.

Akademia zakończyła się informacją iż, w ramach ochrony naszej planety nauczycielki przyrody organizują  zbiórkę elektroodpadów, która odbędzie się w naszej szkole w miesiącu maju.

  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
  • Dzień Ziemi
Skip to content